چرا باید برای دکوراسیون منزل، مبلمان بخریم؟

چرا باید برای دکوراسیون منزل، مبلمان بخریم؟

دلایل زیادی برای خرید مبلمان وجود دارد، اما مهمترین دلیل اصلی آن این است که مبلمان زمینه زندگی ماست. هرچه زندگی ما تغییرات کوچک و بزرگی را تجربه کند، نیاز به اثاثیه ما تغییر نمی کنند اما با تغییر نیازها و شرایط زندگی، مبلمان تغییر می کنند.

۱۳۹۹/۰۷/۰۵

ما برای زندگی راحت‌تر به مبلمان نیاز داریم و از آنها برای ذخیره‌سازی، نشستن و خوابیدن استفاده می‌کنیم. با فراتر رفتن از اصول اولیه، مبلمان داریم تا زندگی راحتی داشته باشیم.

در اینجا برخی از تغییرات زندگی وجود دارد که باعث می شوند تا مبلمان را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنیم:

 

هنگام تغییر یا بازسازی خانه

هنگام تغییر یا بازسازی خانه، ممکن است مبلمان قدیمی سالم یا حتی مناسب به نظر نرسند. اگر از شهر فعلی خود دور شوید، آب و هوا و محیط جدید ممکن است طرحی کاملا متفاوت برای تهیه مبلمان را بخواهد. بسته به خانه جدید، ممکن است به مبلی نیاز داشته باشید که از نظر اندازه یا سبک متفاوت باشد. هنگام افزودن یک اتاق یا بازسازی، ممکن است نیاز به مبلمان یا مبلمان اضافی باشد که بسته به دلیل فضای اضافی، نیاز دیگری را برطرف می کند.

 

وقتی با هم زندگی می کنید یا ازدواج می کنید

ازدواج و زندگی مشترک به معنای راه اندازی خانه ای با دکوراسیون قابل توجه دیگر است. این اغلب مستلزم تهیه مبلمان متفاوت است زیرا فضای مشابه به یک خانه جدید تبدیل می شود که به جای فقط یک نفر نیازهای دو نفر را تأمین می کند.
مبلمان قدیمی ممکن است برای شرایط جدید زندگی مناسب نباشد. ممکن است به یک تخت دو نفره متفاوت نیاز باشد. مبلمان جلوی تلوزیون ممکن است کوچک باشد و باید به یک مبل تختخوابشو یا کاناپه بزرگ تبدیل شود. ممکن است نیاز به فضای کمد و ذخیره سازی اضافی باشد. در صورت اضافه شدن کودکی به زندگی، ممکن است لازم باشد اتاق کودک را راه اندازی کنید.

 

اگر طلاق گرفتید

طلاق همچنین نحوه زندگی فرد را تغییر می دهد زیرا نیازهای او می تواند تغییر کند. یکی از شرکا باید خانه را ترک کند و برای آن شخص زمان شروع دوباره است. ممکن است یک فرد تازه مجرد بخواهد تزئینات متفاوتی انجام دهد تا یادآوری های بودن پارتنرش را از بین ببرد. این می تواند فرصت و دلیلی برای تغییر دکوراسیون و خرید مبلمان جدید باشد.

 

هنگامی که شما یک نوزاد جدید یا یک کودک در حال رشد دارید

نوزاد جدید نیاز به مبلمان دارد که نیازهای او را برطرف کند. نیازهای کودک ممکن است شامل گهواره، میز تعویض و کمد لباس و کشوهای ذخیره سازی باشد. ممکن است مادر جدید برای پرستاری و آرامش کودک به گلایدر یا صندلی راحتی دیگری در اتاق کودک نیاز داشته باشد. همانطور که کودک رشد می کند، نیازهای او تغییر می کند، با رشد بیش از حد تخت، نیاز به اندازه بزرگ تر و فضای اضافی وجود دارد. شاید لازم باشد یک منطقه بازی را راه اندازی کنید و بعداً برای انجام تکالیف یک میزتحریر راه اندازی کنید.

 

وقتی فرزندانتان از شما جدا می شوند

وقتی فرزند شما به دانشگاه می رود، زمان خوشحالی است. این همچنین به این معنی است که شما باید به فکر خانه ای جدید با دکوراسیون و مبلمان جدید برای او جدا از خانه خود داشته باشید. اتاق خالی کودک شما اکنون می تواند به یک دفترکار، اتاق سرگرمی یا اتاق مهمان تبدیل شود. همه این تغییرات اغلب نیاز به وسایل جدید مانند خرید یک میز کار و کتابخانه و تختخواب و یا کاناپه راحتی دارند.

 

وقتی والدین سالخورده داخل می شوند

مبلمان گاهی اوقات می تواند خاص سن باشد. همانطور که برای یک نوزاد جدید نیاز به وسایل دارید، یک پدر و مادر مسن که به خانه شما نقل مکان می کند نیز ممکن است برای احساس راحتی به مبلمان خاصی نیاز داشته باشد. اغلب اوقات ممکن است صندلی متحرک برای شخصی که سوار و نشستن در آن را دشوار می داند مورد نیاز باشد. تختخواب های قابل تنظیم یا تخت خواب و همچنین کمدهایی که کشو دارند و به راحتی قابل کنترل هستند، ممکن است مورد نیاز باشد. همچنین ممکن است برای حمام به مبلمان نیاز داشته باشید.

 

برای راحتی شخصی

فقط والدین مسن نیستند که به مبلمان راحتی نیاز دارند. هرکسی می تواند این نیاز را داشته باشد. ممکن است دریابید که برای مناسب ترین قد، به مبل راحتی با صندلی کم عمق یا یک مبل ال خیلی راحت و بزرگ نیاز دارید. افزایش وزن قابل توجه می تواند مبلمان محکم و گسترده تری داشته باشد. پشتی بد ممکن است نیاز به خرید یک تشک یا تخت خواب مناسب دیگر داشته باشد.

 

هنگامی که وسیله الکترونیکی جدید اضافه می کنید

خرید دستگاه های الکترونیکی جدید همچنین می تواند به معنی نیاز به تهیه مبلمان جدید باشد. صندلی های مخصوص بازی برای علاقه مندان به بازی در دسترس هستند. یک میز تلویزیون جدید برای پشتیبانی از مجموعه جدید ایده خوبی است زیرا شما همیشه باید تلویزیون را روی پایه ای قرار دهید که به منظور تحمل وزن آن باشد تا از آسیب جلوگیری کند.

 

وقتی در خانه کار می کنید

کار در خانه باعث صرفه جویی در وقت گرانبها در هنگام رفت و آمد می شود، اما شما باید محیط کار مناسبی را تنظیم کنید. بسته به کار شما، یک دفتر کار خانگی می تواند بسیار زیبا، یا به سادگی نشستن روی میز ناهار خوری یا کاناپه باشد. دفترکارهای امروز انعطاف پذیر هستند و یافتن مبلمان راحت تر انجام می شود. ذخیره سازی کتابها و پرونده ها در کشو و کتابخانه و قفسه ها و داشتن یک میز کار شاید یکی از مهمترین نیازها باشد.

 

وقتی درآمد شما افزایش می یابد

درآمد بیشتر، شما را برای خرید مبلمان مورد علاقه خود آزاد می کند و از شر قطعاتی که دیگر به درد شما نمی خورد خلاص می شوید. این زمانی مناسب برای تمرکز بر کیفیت و خرید بهترین مبلمان برای نیازهای شما است.برای این مورد حتما مطالب و راهنمایی های مربوط به نحوه انتخاب دکوراسیون منزل ادواگالری را مطالعه کنید.

 

وقتی آتش سوزی، سیل و زلزله وجود دارد

مصیبت هایی مانند آتش سوزی، زلزله یا سیل اغلب به همراه سایر خانه ها به مبلمان آسیب می رساند. گاهی اوقات امکان نجات مبلمان وجود دارد، اما غالباً خسارت برای جبران بسیار زیاد است. در آن صورت، بهترین کار تهیه مبلمان جدید است.

 

وقتی مبلمان شما فرسوده است

همه چیز طول عمر دارد و مبلمان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. استفاده مكرر، حیوانات خانگی و كودكان، همه اینها می توانند حتی به خوش ساخت ترین قطعه هم آسیب برسانند. زمانی فرا می رسد که بهتر است آن را رها کنیم. مطمئناً، می توان آن قطعه را دوباره مورد استفاده قرار داد یا آن را تغییر داد، اما ممکن است هنوز به یک قطعه برای جایگزینی آن نیاز داشته باشید.

 نکات قبل از تغییر دکوراسیون مبلمان منزل را مطالعه کنید.