چگونه بهترین مبلمان را انتخاب می کنید؟

چگونه بهترین مبلمان را انتخاب می کنید؟

از آنجا که مبلمان می تواند بر سلامتی، راحتی و کارایی شما تأثیر بگذارد، می تواند زندگی شما را هم تغییر دهد. اگرچه این درک می تواند خرید مبلمان را کمی چالش برانگیز کند، اما ضروری است. شما می خواهید مبلمان متناسب، راحتی و سبک زندگی خود را خریداری کنید.

۱۳۹۹/۰۹/۰۲

اگر تازه وارد مرحله خرید مبلمان برای منزل خود شده اید یا متوجه شده اید که مبلمانی که دارید برای استراحت و راحتی بیشتر به شما کمک نمی کند و زیادی فرسوده شده است، در اینجا چند پیشنهاد برای شما وجود دارد تا بتوانید انتخاب مناسبی برای خرید مبلمان منزل خود داشته باشید:

 

نیازهای خود را تعیین کنید

مبلمان اساساً کالایی کاربردی است و برای حل مشکلات مربوط به عملکرد خانه شما برای شما استفاده می شود. مهم است که نیازهای خود را قبل از خرید مبلمان تعیین کنید، و برای این منظور، چند سوال مهم وجود دارد که باید قبل از خرید از خود بپرسید.
در کنار نیازهای شما، محدودیت هایی نیز در زمینه تهیه مبلمان وجود دارد. این محدودیت ها می تواند مربوط به فضا، بهداشت، بودجه یا هر نیاز خاص دیگری باشد. دانستن نیازها و محدودیت های مبلمان می تواند به شما کمک کند امکانات مبلمان را بهتر کشف کنید. این مرحله را اولین و اساسی ترین مرحله از فرآیند خرید خود قرار دهید.

 

سبک خود را پیدا کنید

دانستن اینکه چگونه سبک خود را پیدا کنید به شما کمک می کند مبلمان واقعاً متعلق به خودتان باشد. احساس و تصمیم واضح به شما اطمینان می دهد تا فقط مبلمان مناسب را بخرید. مبلمان متناسب با سبک شما یا مکمل آن با موفقیت فضای شما را نه تنها راحت بلکه جذاب نیز می کند.
داشتن ایده ای از سبک خود باعث انعطاف پذیری بیشتری می شود. به طور بالقوه می توانید آن را حتی در بعیدترین مبلمان نیز پیدا کنید. شما می توانید قطعاتی به ظاهر متفاوت را گره بزنید تا فضاهای واقعاً بی نظیر و شخصی ایجاد کنید. همچنین می توانید وسایل دیگری را پیدا کنید که مبلمان شما را تکمیل کنند به گونه ای که متعلق به شما باشد.

 

گزینه های سازگار با محیط زیست را انتخاب کنید

خرید مبلمان سبز بهترین کار برای محافظت از سلامتی شما و خانه شما به نظر می رسد. با افزایش آگاهی در مورد اوضاع و احوال سیاره ما، خرید مبلمان سبز از اهمیت بیشتری برخوردار است. در کنار افزایش آگاهی، باورهای غلط زیادی در مورد خرید سبز وجود دارد که حتی خوش فکرترین خریداران نیز می توانند گیج شوند. بعضی اوقات این تولیدکنندگان هستند که دوست دارند از طریق تبلیغات گمراه کننده سواستفاده کنند.

 

کیفیت ساخت را در نظر بگیرید

کیفیت برای هر خریدار متبحر مبلمان مهم است. گاهی اوقات دو مبل تقریباً یکسان به نظر می رسند اما تفاوت قیمتی زیادی را مشاهده خواهید کرد. وقتی بیشتر جستجو می کنید، تقریباً به دلیل ساخت خوب قطعات، اختلاف زیادی در کیفیت پیدا خواهید کرد. کیفیت ساخت تعیین می کند که مبلمان شما پس از خرید چه مدت دوام داشته باشد و تا چه مدت بتواند ظاهر خود را حفظ کند. همچنین میزان راحتی را که می توانید از قطعات خود داشته باشید تعیین می کند. اطمینان حاصل کنید که می خواهید به دنبال چه چیزی بگردید تا بتوانید بهترین مبلمان موردنظر خود را خریداری کنید ، که اغلب وقت بیشتری را به شما اختصاص می دهد قبل از آن که نیاز به تعویض آن داشته باشید.

 

مبلمان چوبی را بازرسی کنید

مبلمان چوبی می توانند گرما، زیبایی و عملکرد را به هر فضایی اضافه کنند. این می تواند به هر سبکی باشد که دوست دارید، اما کیفیت آن است که آن را متمایز می کند. وقتی تنوع زیادی برای انتخاب وجود دارد، چگونه می توان مبلمان چوبی با کیفیت را از بقیه تشخیص داد؟
قبل از خرید هرگونه مبلمان چوبی، ویژگی هایی مانند محکم بودن، و اینکه آیا درها و کشوها به درستی همسو هستند را بررسی کنید. کشوها باید به راحتی باز و بسته شوند. با دویدن دست روی مبلمان، پایان کار را بررسی کنید تا احساس نقص یا لکه ای داشته باشید. باید لمس آن صاف و دلپذیر باشد. حتی مبلمان پریشان نیز باید بافت داشته باشند، اما وصله های خشن ندارند.

 

قضاوت خوب داشته باشید

اشتباهات زیادی در خرید مبلمان وجود دارد که می تواند تجربه خرید مبلمان شما را تحت تأثیر منفی قرار دهد. خبر خوب این است که این اشتباهات کاملاً قابل پیشگیری است. وقتی قبل از خرید مبلمان به نیازهای خود فکر می کنید، کمتر در قضاوت اشتباه می کنید. یکی از رایج ترین اشتباهات، فراموش کردن اندازه گیری فضای و همچنین مبلمان است. یکی دیگر از اشتباهات رایج قبل از خرید مبلمان، در نظر نگرفتن افرادی است که از آنها استفاده می کنند.
یکی دیگر از جنبه های مهم یادگیری نحوه خرید مبلمان منزل، جستجوی فراتر از روند و خرید مبلمان بر اساس کیفیت و کاربرد است.

 

پارچه های خود را انتخاب کنید

بیشتر مبل ها از نوع پارچه و احساس انتخاب می شوند. بنابراین، اگرچه مهم است که بدانید چه چیزی در داخل مبل شما قرار دارد، اما آنچه را که در خارج است را نیز در نظر بگیرید. الیاف تودوزی را انتخاب کنید که مکمل روش زندگی شما باشد. ممکن است احساس شما را دوست داشته باشید، اما همچنین توجه داشته باشید که الیاف تودوزی شما به چه مقدار مراقبت نیاز دارد.

به عنوان مثال، ابریشم زرق و برق دار به نظر می رسد، اما اگر آن را نزدیک پنجره آفتابی قرار دهید، نمی تواند ظاهر خود را حفظ کند، زیرا بسیار سبک و آسیب پذیر است. برخی از الیاف مستعد چروک شدن و گرفتگی هستند و نمی توانند در برابر استفاده زیاد مقاومت کنند. الیافی را انتخاب کنید که نه تنها خوب به نظر برسد بلکه در محیط منزل نیز به خوبی دوام بیاورند.

انتخاب مبلمان انتخاب مبل انتخاب مبل مناسب انتخاب مبل شیک انتخاب مبل کلاسیک انتخاب مبل مینیمال انتخاب مبل ال مبلمان ال مبل مدل ال مبل مدل ال شیک