نکات دکوراسیون منزل به سبک مدرن

نکات دکوراسیون منزل به سبک مدرن

اگرچه گاهی تصور می شود که فضای داخلی "مدرن" سرد و مینیمالیستی است، اما در خانه های امروزی، فضای داخلی مدرن بدون شلوغی و تاریکی راحت و پذیرا هستند.ببینیم که چه نکاتی برای دکوراسیون خانه به سبک مدرن باید مدنظر قرار بگیرند.

۱۳۹۹/۰۹/۰۹

سبک معاصر امروزی برای دفاتر و فروشگاه ها، آپارتمان ها و حتی خانه های سنتی بسیار مورد پسند است. اگرچه گاهی تصور می شود که فضای داخلی "مدرن" ساده و مینیمالیستی است، اما در خانه های امروزی، فضای داخلی مدرن بدون شلوغی و تاریکی راحت و پذیرا هستند. 

 

سبک مدرن دکوراسیون داخلی چیست؟

اساساً، سبک معاصر تزئینات با سادگی، ظرافت، استفاده عمدی از بافت و خطوط تمیز تعریف می شود. فضای داخلی بیشتر از همه چیز فضا را به نمایش می گذارد.

چیزهایی که مدرن و جاری با سبک های لحظه ای هستند سبک معاصر ومدرن هستند. با تمرکز بر رنگ، فضا و شکل، فضای داخلی معاصر براق و تازه است. برای دستیابی به ظاهر یک خانه با دکوراسیون مدرن و معاصر، رعایت برخی قوانین اساسی مهم است.

 

موارد استفاده از رنگ در دکوراسیون داخلی مدرن

رنگهای خنثی، سیاه و سفید رنگ اصلی در فضای داخلی به سبک معاصر است. رنگ سیاه اغلب برای ایجاد زمینه و تعریف اتاق به سبک مدرن استفاده می شود. پالت اغلب اضافه می شود و با رنگ های روشن و جسورانه ای که در برابر خنثی ها بازی می کنند، معنی می یابد. با دیوارهایی که با  یک رنگ خنثی اساسی رنگ آمیزی شده اند، شما یک زمینه عالی برای لوازم جانبی با رنگ و پررنگ دارید. اگر دیوارها و پنجره ها به صورت پاستیلی رنگ آمیزی شده اند، تریم ها باید خنثی باشند. اگر دیواری رنگی پررنگ دارد ، باید از خنثی ها در هر جای دیگر استفاده شود.

 

خط و فضا در نمای دکوراسیون داخلی سبک مدرن

بارزترین و متمایزترین عنصر طراحی داخلی به سبک مدرن و معاصر خط است. خطوط عمودی یا افقی مستقیم یا اشکال منحنی، خطوط مشهود و محکم در هر خانه ای به سبک معاصر مشهود است. این خط در جزئیات معماری، استفاده از بلوک های رنگی پررنگ، سقف های بلند، پنجره های برهنه و اشکال هندسی در هنرهای دیواری و مجسمه سازی دیده می شود.

فضای برهنه روی دیوارها، بین قطعات مبلمان و بالاتر در مناطق فوقانی، به همان اندازه مناطق پر از اشیا مهم می شود. در فضای داخلی معاصر، کمتر بیشتر است. هر قطعه به عنوان فردی و منحصر به فرد برجسته می شود.

از عناصر ساختاری بهره ببرید. مجاری هوا ممکن است از سقف آویزان شوند، آجرهای شکسته بافت و ثبات را ایجاد می کنند و لوله های لوله کشی در معرض در فضای داخلی به سبک معاصر کاملاً قابل قبول هستند. برای جلب چشم، این جزئیات ساختاری را با رنگهای متضاد پررنگ نقاشی کنید، یا برای کاهش اهمیت آنها ، آنها را با دیوارها مخلوط کنید.

 

مبلمان سبک مدرن

قطعات مبلمان باید بیانیه ای جسورانه ارائه دهند اما در عین حال ساده و بدون سر و صدا، بدون انحنا و دکوراسیون باشند. اشکال هندسی صاف، تمیز و ضروری است. مبلمان روکش دار اغلب از رنگ های سیاه، سفید یا سایر رنگ های خنثی استفاده می کنند و از الیاف طبیعی موجود در پشم، پنبه، پارچه، ابریشم، برای جذابیت بافت استفاده می کنند. بالش ها به اشکال هندسی تمیز یک عکس و رنگ به آن اضافه می کنند.

از یک زمینه اساسی استفاده کنید و با رنگ دلخواه خود روی یک قطعه مبلمان که خودنمایی می کند فریاد بزنید. کمتر بیشتر است! مبل ها، صندلی ها اغلب پایه هایی در معرض دید دارند. تخت و صندلی ها معمولاً دامن، تریم، حاشیه یا منگوله را حذف می کنند. از جزئیات تراش خورده بیش از حد، حاشیه یا چاپ گل استفاده نکنید. زیبا و کوچک را لغو کنید - ابتدایی، برهنه، جسورانه و ساختاری بروید.

 

نقش کفپوش دردکوراسیون سبک مدرن

کف در یک خانه به سبک مدرن باید خالی و صاف باشد، از چوب، کاشی یا وینیل استفاده شود. اگر برای کنترل صدا یا گرما باید از مقداری فرش استفاده کنید، نمرات تجاری را انتخاب کنید. با فرشهای کوچک  با طرح ساده یا هندسی رنگ و بافت اضافه کنید. برای انتخاب فرش مناسب با سبک مبلمان مقاله را مطالعه کنید.

 

ملاحظات نورپردازی و هنر در سبک مدرن دکوراسیون داخلی

روشنایی آهنگ و نور روی دیوار در نورپردازی کمک می کند. هم در بازسازی منازل و هم در ساخت و سازهای جدید، نصب نورپردازی و یا نور غیر مستقیم را در نظر بگیرید. رنگ و عناصر فلزی را روی وسایل روشنایی قرار دهید.

از نورافکن ها یا نورپردازی ها جهت نقاشی، پوستر یا چاپ استفاده کنید. این موارد کمک می کند تا چشم به سمت قطعاتی که می خواهید روی آنها تمرکز کنید، جلب شود. مجسمه ها یا هنرهای قاب دار به سبک معاصر را می توان با قرار دادن آنها روی ستون یا سه پایه، در سطح چشم قرار داد.

قاب هایی با رنگ های براق یا مشکی مات، چوب طبیعی یا فلز برای کارهای هنری بسیار مناسب هستند. اگر باید چندین قطعه را کنار هم قرار دهید، آنها را نزدیک هم آویزان کنید تا احساس یک قطعه بزرگ را ایجاد کنند. اتاق هایی به سبک معاصر را با مجموعه ها یا قطعات زیاد بهم نزنید. در فضای داخلی مدرن، فضای باز اغلب به اندازه قطعاتی که در فضا قرار می دهید دارای اهمیت است.

 

سایر عناصر طراحی دکوراسیون منزل سبک مدرن

استفاده سخاوتمندانه از فلز، سنگ و شیشه مات یا شفاف در اتاقی که به سبک معاصر تزئین شده به خوبی کار می کند. برای نرم کردن و گرم شدن فضا، از پارچه هایی با بافت بسیار زیاد و به رنگهای ساده برای درمان پنجره، بالش یا فرش استفاده کنید.

از چاپهای رنگارنگ و پرزرق و برق باید اجتناب شود زیرا فضای ساده ای را که کلیدی برای یک خانه به سبک امروزی است اشتباه می گیرد. چاپ های دو رنگ به خوبی کار می کنند. به یک بالش چاپ گورخر روی یک صندلی چرمی مشکی، یک بالش بزرگ با طرح پلنگی که روی زمین ساده انداخته شده یا یک فرش راه راه برجسته و دارای بافت بسیار سنگین برای لنگر انداختن مبلمان براق و یکدست فکر کنید.

در خانه های مدرن، گیاهان و گل ها باید در ظروف ساده بزرگ و چشمگیر باشند. شکوفه های بزرگ با برگ های جالب بهتر از آرایش های کوچک عمل می کنند. اگر فضا اجازه می دهد، چراغ های متمرکز به سمت بالا را در اطراف یک گیاه بزرگ روی زمین قرار دهید. ترتیبات را با سنگها یا تراشه های سنگی مرتب شده روی خاک گلدان ها را متناسب نگه دارید.

ظروف غذاخوری را نیز معاصر انتخاب کنید. اشکال هندسی، رنگهای پررنگ و سبک های جالبی در دسترس است. با ظروف نقره ای، دستمال سفره ها، لیوان و قاشق ها بافت به وجود آورید.

مبلمان مدرن مبلمان معاصر مبلمان سبک مدرن مبلمان سبک معاصر مبل مدرن ست مبل مدرن مبل مدرن راحتی مبل مدرن کلاسیک مبل مدرن تهران مبل مینیمال ادواگالری مبلمان مدرن تهران مبلمان مدرن قیمت مبلمان مدرن مینیمال دکوراسیون مدرن دکوراسیون سبک مدرن دکوراسیون سبک معاصر چیدمان مدرن منزل دکور مدرن منزل