چگونه فرش متناسب با مبلمان انتخاب کنیم؟

چگونه فرش متناسب با مبلمان انتخاب کنیم؟

اندازه فرش می تواند تأثیر کلی اتاق را به طرز چشمگیری تغییر دهد. فرشی که برای فضای شما خیلی کوچک است، می تواند باعث شود که اتاق خلوت و لخت به نظر برسد. فرش خیلی بزرگ برای اتاق، به طور متناقضی می تواند فضای اتاق را کوچکتر کند.

۱۳۹۹/۰۸/۰۵

فرش با اندازه مناسب گرما و تعادل را در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد می کند، و باعث ایجاد زیبایی کامل می شود. فرشی که برای فضای شما خیلی کوچک است، می تواند باعث شود که اتاق خلوت و لخت به نظر برسد. فرش خیلی بزرگ برای اتاق، به طور متناقضی می تواند فضای اتاق را کوچکتر کند. اندازه فرش می تواند تأثیر کلی اتاق را به طرز چشمگیری تغییر دهد. باید هنگام انتخاب سایز فرش به اندازه مبلمان منزل خود نیز توجه کنید تا بتوانید ترکیب متعادلی را در چیدمان و دکوراسیون مبلمان منزل خود بوجود بیاورید.

 

اندازه های استاندارد فرش

هنگام خرید فرش طرح دار از پیش بافته شده مانند فرش شرقی یا ایرانی، با در نظر گرفتن اندازه های استاندارد موجود شروع کنید. معمولاً فرشها در اندازه های "استاندارد" زیر موجود است. به خاطر داشته باشید که ممکن است در چندین سانتیمتر بزرگتر یا کوچکتر تغییر کنند.

 

فرش دستباف:

 قالی: به فرش هایی گفته می شود که مساحت آنها ۶ متر مربع و یا از آن بیشتر باشند.

۳×۲ 3/5×2/5 ۴×۳ ۵×3/5 ۶×۴  ۷×۵ ۱۰×۶

قالیچه: فرشی است با سطح حداقل ۳ متر مربع با ابعاد عرضی آن از ۴۰/۱ متر تا ۵۵/۱ و ابعاد طولی آن بین ۲۰/۲ متر تا ۳۵/۲ متر متغیرند.

 زرع و نیم: فرشی با ابعاد عرض ۱/۱۵-۱ متر و ابعاد طولی ۱/۶۵ – ۱/۵۰ متر است.

زرع و چارک: ابعاد این نوع فرش ها عموماً ۱۳۰×۸۰ سانتی متر هستند و بافت آنها نیز بیشتر در مناطق فارسی باف رایج است.

 دو ذرع: قالیچه ۱٫۳۵*۲٫۱ متر

پرده ای: اندازه فرش های پرده ای معمولاً ۵/۲×۵/۱ متر است. این نوع فرش ها در مدخل اتاق یا سالن ها نصب می شوند.

کلگی: ابعاد این گونه فرش ها معمولاً ۳×۵/۱، ۳×۷۰/۱، ۵/۳×۲ متر است. بافت کلگی بیشتر در قدیم و در میان چادرنشینان و روستاییان معمول بوده است.

 خرک، پشتی، پادری: انواعی از فرش با ابعاد کوچک (عرض کمتر از یک متر) اند.

کناره: نوعی فرش که دارای طول بلندی است که همراه با میان فرش به کار رفته و برای پوشاندن روی پله و راهرو استفاده می شود.

پادری: این فرش به اندازه پاگرد در ورودی که معمولاً ۷۰×۵۰ است بافته می شوند.

فرش بیضی و دایره: انواعی از فرش بر اساس نقشه از پیش طراحی شده (روی چله های معمولی) اند که بافتن آنها نوعی مهارت خاص می خواهد.به طور معمول، سازنده فرش را در سه یا چهار اندازه استاندارد ارائه می دهد. اندازه های موجود را هنگام جستجوی فرش حتماً بررسی کنید تا مطمئن شوید فرشی که دوست دارید در اندازه دلخواه شما موجود است.

 

مسلماً اگر فرش خود را به صورت سفارشی تهیه کرده اید، این امتیاز را دارید که به اندازه دقیق مورد نظرتان بافته شود. این سفارشی بودن فرش شما بسیار سودمند است، به خصوص اگر فضای شما دارای اندازه ای غیر استاندارد باشد.

 

چگونه می توان اندازه مورد نیاز برای فرش را تعیین کرد؟

رایج ترین اشتباهی که مردم هنگام خرید فرش مرتکب می شوند، انتخاب سایز بسیار کوچک برای فضای آنها است. غالباً، آنها صرفاً مقدار زیادی پول صرف یک کفپوش جدید کرده اند و نمی توانند فکر کنند که مقدار زیادی از آن را بپوشانند. این یک نگرانی قابل درک است.

اغلب توصیه می شود که بر اساس پیکربندی مبلمان، در مورد اندازه مناسب فرش تصمیم بگیرید، نه بر اساس اندازه اتاق خاص. برخی از چیدمان ها با اجازه دادن به مقدار مشخصی از کف در لبه اتاق بهتر به نظر می رسند. بنابراین، راهنمای اصلی برای تعیین بهترین اندازه فرش این است که همیشه جای مبلمان را بیش از اندازه اتاق در نظر بگیرید. این "قانون" به ویژه برای قرار دادن فرش در اتاق نشیمن، اتاق ناهار خوری یا اتاق خواب صادق است.

ادوا ادواگالری گالری ادوا مبلمان ادوا مبل فروشی ادوا دکوراسیون ادوا ادوا دکوراتور دکوراتور ادوا دکوراسیون داخلی ادوا آدرس ادوا وبسایت ادوا سایت ادوا	 تلفن ادوا تماس ادوا تماس با ادوا مبلمان اداری ادوا مبلمان منزل ادوا میز مدیریت ادوا میز ناهارخوری ادوا صندلی تک ادوا کنسول ادوا میزجلو مبلی ادوا میز کنارمبلی ادوا دکوراسیون ادوا دکوراسیون ادواگالری دکوراسیون داخلی ادواگالری مبلمان ادواگالری مبلمان منزل ادواگالری مبلمان اداری ادواگالری مبلمان اتاق خواب ادواگالری چیدمان اتاق خواب ادواگالری تختخواب ادواگالری مدلهای تختخواب ادواگالری دکوراسیون اتاق خواب ادواگالری دکوراسیونمنزل ادواگالری دکوراسیون آفیس ادواگالری دکور دفترکار ادواگالری دکوراسیون هوم افیس ادواگالری هوم افیس ادواگالری میز هوم آفیس ادواگالری میزکار ادواگالری میزکنفرانس ادواگالری صندلی بار ادواگالری میزاداری ادواگالری میزتحریر ادواگالری صندلی مدیریت ادواگالری صندلی ناهارخوری ادواگالری میزناهارخوری ادواگالری صندلی ناهارخوری ادواگالری میزکنار مبلی ادواگالری میز جلو مبلی ادواگالری قفسه دکوراسیون ادواگالری ویترین ادواگالری کاناپه ادواگالری مبل ال ادواگالری مشاور دکوراسیون داخلی ادواگالری مشاوره دکوراسیون داخلی ادواگالری اجرای دکوراسیون داخلی ادواگالری مجری دکوراسیون داخلی ادواگالری شماره تماس ادواگالری وبسایت ادواگالری آدرس ادواگالری

 

فرشهای مناسب راهرو و سرسرا

برای مناطقی از خانه که فاقد مبلمان هستند، مانند راهروها و سرسراها، اندازه فرش بر اساس مقدار فضای کف در اطراف لبه های اتاق تعیین می شود. برای مناطق بزرگتر، کمی بیشتر از کف را می تواند نشان دهد. معمولاً از 30 تا 60 سانتیمتر. برای مناطق کوچکتر، آن مقدار را کاهش دهید. 15 یا 20 سانتیمتر باید کافی باشد.

 

 

ترفند کشف اندازه مناسب فرش

اگر در تجسم چگونگی متناسب بودن اندازه فرش با یک اتاق خاص مشکل دارید، این ترفند برای کمک به شماست. قبل از خرید فرش، با توجه به اندازه های استاندارد ذکر شده در بالا، فضای کف را بر اساس اندازه ای که فکر می کنید نیاز دارید اندازه بگیرید. سپس، با استفاده از نوار چسب کاغذی یا موارد مشابه که به کف شما آسیب نمی رساند، روی ناحیه ای را که اندازه گیری کرده اید روزنامه بچسبانید. شما می توانید رئوس مکانهایی را که در آن فرش به پایان می رسد را مشاهده کنید، به شما کمک می کند ببینید که چگونه یک فرش به همان اندازه در فضای شما و در کنار مبلمان قرار می گیرد. هنگامی که از اندازه منطقه انتخاب شده خود راضی باشید، آماده خرید فرش هستید!

یک نکته نهایی

سرانجام، آخرین قانون در مورد تعیین اندازه فرش هم وجود دارد: قوانین ساخته شده اند تا شکسته شوند. اینها فقط راهنما هستند و فقط شما می توانید بهترین شرایط را برای خانه خود تعیین کنید زیرا شما هستید که باید در آن زندگی کنید. نکته اصلی این است که وقت خود را با تصمیم بگیرید و به خرید بپردازید، زیرا سرمایه گذاری در یک قالیچه با کیفیت یک هزینه عمده است. خانه شما باید انعکاسی از سلیقه شما باشد، بنابراین اگر تمایل دارید هر یک از قوانین را زیر پا بگذارید ، دنبال آن بروید.

انتخاب فرش، انتخاب سایز فرش، چگونه سایز فرش انتخاب کنیم،ادوا ادواگالری گالری ادوا مبلمان ادوا مبل فروشی ادوا دکوراسیون ادوا ادوا دکوراتور	 دکوراتور ادوا دکوراسیون داخلی ادوا آدرس ادوا وبسایت ادوا سایت ادوا