نکته های مهم قبل از خرید مبل

نکته های مهم قبل از خرید مبل

خرید مبل یکی از مهمترین سرمایه گذاری هایی است که احتمالاً برای خانه خود در نظر گرفته اید. مبل در اتاق نشیمن یکی از اثاثیه است که روی آن استراحت می کنیم، کتاب می خوانیم، می خوریم و می نوشیم، خانواده و دوستان خود را سرگرم می کنیم، تلویزیون می بینیم و حتی می خوابیم، بنابراین این حس را دارید که باید برای انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع مبل در دکوراسیون خود از بهترین گزینه ها استفاده کنید؟!

۱۳۹۹/۰۵/۲۸

از اندازه گیری گرفته تا انتخاب یک قاب عکس مناسب، این 5 موردی است که باید قبل از خرید مبل جدید در نظر بگیرید.

سایز مبل بر اساس نوع کاربرد

مبل متوسط دارای عمق حداقل 60 سانتی متر است که در صورت داشتن پاهای بلند، فضای کافی برای مانور دادن در نشستن را به شما بدهد. عمق صندلیها هم متفاوت است، بنابراین قطعاً سبک های مختلفی را امتحان کنید تا از خرید خوبی برخوردار شوید. وقتی صحبت از ارتفاع صندلی می شود، اکثر طرح ها بین 45 و 50 سانتی متر ارتفاع دارند. هیچ ارتفاع صحیح یا غلطی وجود ندارد، بنابراین دوباره سعی کنید قبل از خرید مطمئن شوید که برای همه خانواده مناسب باشد.
مهم است که در نظر بگیرید که اگر دو نفر هستید و دوست دارید همیشه در کنار هم بنشینید و تلوزیون ببینید، پس بررسی کنید که مبل به اندازه کافی عمیق باشد تا هر دو شما را در خود جای دهد. یا در صورت داشتن فضای مناسب برای قرار دادن یک صندلی اضافی یا مبل راحت تری را در نظر بگیرید.
اگر ترجیح می دهید روی مبل دراز بکشید، مطمئن شوید که به اندازه کافی دارای طول است که شما را در خود جا بدهد. همچنین افراد بلندتر ممکن است مبلغی را برای تغییر سایز مبل موردپسندشان پرداخت کنند تا چیزی که می‌خواهند را به خانه ببرند.

 

سرمایه گذاری روی یک استراکچر خوب

تا هر چقدر که می توانید برای یک اسکلت با کیفیت هزینه کنید و خرج کنید. نتیجه هزینه برای این امر شما را در طی سالیان طولانی از خریدتان راضی نگه می‌دارد. یک مبل با چوب خالص گزینه خوبی است، اما برای انتخاب مبل‌های از چوب نئوپان یا فلز محتاط باشید. همچنین قبل از خرید از تعهد فروشنده برای ضمانت مطمئن باشید. همیشه تولیدکنندگانی را انتخاب کنید که حداقل 15 سال ضمانت ارائه دهند.

 

تشک و کوسن ها را بررسی کنید

به یاد داشته باشید که آنچه در داخل یک مبل بکار رفته است به اندازه متریال استفاده شده در ظاهر آن اهمیت دارد. در داخل مبل ها ممکن است پر یا الیاف مصنوعی و یا فوم های سرد بکار رفته باشد به هر حال ممکن است  با گذشت زمان شکل خود را از دست بدهند.

توصیه می کنیم ترکیبی از پر و فوم را انتخاب کنید زیرا "پرها به مبل شکل و راحتی می دهند در حالی که کف ساختار مقاوم را فراهم می کند. کوسن های پشتی پر از پر و بالشتک صندلی های پر از الیاف یا فوم هم به خوبی کار می کنند.

 

تمرکز بر روی پارچه

اگر حتی با دقت به دنبال رنگ های خیلی شاد یا خنثی باشید، انتخاب پارچه لوازم دکوراسیون اثاثیه شما تأثیر زیادی در جذابیت و راحتی خانه خواهد گذاشت، بنابراین با دقت انتخاب کنید تا اطمینان حاصل کنید که متناسب با طرح مورد دلخواه شما است.

اگر مبل در نزدیکی یک پنجره باشد ممکن است عوامل طبیعی مانند نور خورشید باعث تغییررنگ پارچه و حتی چوب مبل شوند. بنابراین به دنبال پارچه هایی با الیاف مصنوعی بروید. این امر به ویژه در یک خانه شلوغ و خانوادگی بسیار مهم است و اگر سگ یا گربه دارید، پارچه ای را انتخاب کنید که تمیز کردن آن آسان باشد. در این حالت هم می توانید از روکش مبل استفاده کنید زیرا یا یکبار مصرف هستند و می توان آنها را دور انداخت و یا قابل شستشو هستند.

 

قبل از خرید همیشه اندازه گیری کنید!

صادقانه هیچ چیز بدتر از خرید مبلمانی نیست که در خانه شما جا نمی شود. بنابراین قبل از انجام هر کاری، اندازه گیری کنید و مطمئن شوید که از انتخاب حداکثر ابعاد مبل متناسب با فضایتان مطمئن هستید.
توجه به طول و عرض و عمق مهم است. اگر قصد خرید برای اتاق کوچک را دارید، به عمق مبل توجه کنید، زیرا عمق صندلی بندرت نسبت به مبل های بزرگتر تغییر می کند. ارتفاع مبل را در نظر بگیرید، مخصوصاً اگر اتاق شما دارای رادیاتور یا قفسه بندی است.
یک نکته برای اطمینان از اینکه مبل شما در فضای شما جا می گیرد این است که شکل و اندازه مبل خود را با روزنامه بریده و آن را روی زمین در اتاق قرار دهید. این به شما اجازه می دهد تا فضای كافی را برای سهولت در اطراف آن داشته باشید و فضای كافی برای قفسه ها، رادیاتورها و سایر وسایل مبلمان و همچنین باز كردن كابینت ها، درها و پنجره ها را در نظر بگیرید.
در آخر، ابعاد هر در و راه پله را بررسی کنید که مبل در هنگام تحویل باید از آن عبور کند.
همینطور می‌توانید از فروشنده خود درخواست پرو مبلمان قبل از خرید داشته باشید اگر در برنامه بیزینسی آنها این خدمات تعریف شده باشد حتما استقبال کنید.

 

Picture