نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی منزل کجاست؟

نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی منزل کجاست؟

اگر مبلمان یا لوازم جانبی را در اطراف یک نقطه کانونی مرتب کنید، یک اتاق بسیار جذابتر خواهد بود و مکان راحت تری برای استراحت ارائه می دهد. اما این نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی منزل کجاست؟

۱۳۹۹/۰۹/۱۰

گاهی اوقات یک نقطه کانونی یک ویژگی معماری است. در مواقع دیگر، یک نقطه کانونی می تواند یک تصویر خاص، آینه یا یک مبلمان چشمگیر باشد. بیاموزید که چگونه یک نقطه کانونی در اتاق خود پیدا کنید و چگونه از آن نهایت استفاده را ببرید.

برای پیدا کردن نقطه کانونی در دکوراسیون منزل چه باید کرد؟

به اطراف اتاق خود نگاه کنید تا "بزرگترین" ویژگی را تعیین کنید. ممکن است یک شومینه، یک پنجره،تابلو یا یک کتابخانه باشد. این به طور کلی یکی از این موارد نقطه کانونی شما خواهد بود.

اگر اتاق شما هیچ ویژگی معماری متمایزی ندارد، بزرگترین قطعات مبلمان را شناسایی کنید. اینها می توانند به نقطه کانونی شما تبدیل شوند.

یک نقطه کانونی باید چیزی جالب برای دیدن باشد، چیزی رنگارنگ، یا از نظر بافتی و بصری جذاب باشد اما به یاد داشته باشید که شما مجاز هستید تا فقط یک نقطه کانونی برای دکوراسیون خودانتخاب کنید

با تمرکز بر کارهای هنری، گل آرایی، رنگ ها یا قفسه بندی می توانید یک نقطه کانونی برای اتاق ایجاد کنید.

نقطه کانونی باید اولین چیزی باشد که هنگام ورود به اتاق مشاهده می کنید. در صورت امکان چیدمان مبلمان خود را در اطراف نقطه کانونی تنظیم کنید.

اگر یک نمای بیرونی نقطه کانونی است، مبلمان داخل را به سمت خارج جهت دهید تا از مناطق پنجره استفاده کنید.

می توانید با رنگ آمیزی یک دیوار با رنگی متفاوت از بقیه و لوازم جانبی با چیدمان دیوار، کارهای هنری یا قفسه های نمایشگر، یک دیوار کانونی ایجاد کنید.

برای افزایش نقطه کانونی خود از روشنایی استفاده کنید. به عنوان مثال، از یک لوستر کریستال، آباژور ایستاده یا هالوژنهای دیواری بر روی یک نقاشی یا نمایشگر دیواری استفاده کنید.

اگر یک بوفه، کنسول یا قفسه را به عنوان نقطه کانونی شناسایی کرده اید، از گیاهان و لوازم جانبی برای تزئین آنها استفاده کنید.

از رنگ های متضاد استفاده کنید تا نقطه کانونی برجسته شود. به عنوان مثال، از رنگ دیوار روشن در کنار رنگ دیوارپوش چوبی تیره استفاده کنید.

نکات

  1. با انتخاب یک نقطه کانونی که از آن لذت می برید، روی بهترین کیفیت اتاق خود تمرکز کنید.
  2. یک نقطه کانونی را با گیاهان، پرده ها و هنر تزئین و قاب کنید.
  3. به یاد داشته باشید اولین چیزی را که می بینید یا بزرگترین مورد را برای یک نقطه کانونی انتخاب کنید.

 

مبل ال ادواگالری مشاور دکوراسیون داخلی ادواگالری مشاوره دکوراسیون داخلی ادواگالری اجرای دکوراسیون داخلی ادواگالری مجری دکوراسیون داخلی ادواگالری شماره تماس ادواگالری وبسایت ادواگالری آدرس ادواگالری نقطه کانونی کانون چیدمان نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی نقطه کانونی چیدمان منزل نقطه کانونی در معماری نقطه کانونی چیدمان مبل نقطه کانونی اتاق خواب