نحوه دکوراسیون منزل با آینه

نحوه دکوراسیون منزل با آینه

آینه ها عالی هستند - آنها نور را منعکس می کنند، فضا را باز می کنند و به طور کلی باعث بهتر دیده شدن اتاق می شوند. اما قبل از شروع به آویزان کردن آنها به سمت چپ، راست و مرکز، مواردی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

۱۳۹۹/۱۰/۰۷

آینه ها عالی هستند - آنها نور را منعکس می کنند، فضا را باز می کنند و به طور کلی باعث بهتر دیده شدن اتاق می شوند. اما قبل از شروع به آویزان کردن آنها به سمت چپ، راست و مرکز، مواردی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید. در اینجا چند نکته در مورد نحوه تزئین با آینه آورده شده است.

 

انعکاس فضای اتاق را داخل آینه در نظر بگیرید

قبل از اینکه آینه را آویزان کنید، آنچه در ورای آن است را در نظر بگیرید. در حالی که ما اغلب آینه ها را بر اساس فضای دیوار موجود آویزان می کنیم، اما مهم است که به آنچه در آن منعکس می شود، فکر کنیم. اگر در مقابل یک عنصر مهم معماری، نقاشی یا یک مبلمان آویزان شود، به آن ماده اهمیت بیشتری می بخشد - همانطور که اگر در جای دیگر آویزان شود، چیزی غیر جذاب ایجاد می کند. همچنین، در صورت امکان آینه را از پنجره آویزان کنید. این میزان نور را به میزان قابل توجهی در اتاق افزایش می دهد.

 

 

موضوعات قرارگیری آینه درجای مناسب

جدا از قرار دادن آن در مقابل چیزی که از نظر بصری جذاب است، آینه باید همیشه در ارتفاع مناسب برای فضا آویزان شود. برخلاف هنر که همیشه باید در سطح چشم آویزان شود، قرار دادن آینه به آنچه می خواهید منعکس شود بستگی دارد. سطح چشم در بسیاری از موارد کار می کند، اما سطح بالاتر یا پایین تر بسته به شرایط ممکن است کارساز باشد.

 

بزرگ فکر کن

از استفاده آینه بزرگ در فضای کوچک نترسید. آینه ها توهم عمق و فضا را ایجاد می کنند بنابراین واقعاً می توانند به بزرگتر شدن یک اتاق کوچک کمک کنند. یک آینه تمام قد که به دیوار تکیه داده یک عنصر تزئینی عالی برای استفاده در یک اتاق کوچک است. آینه ها همچنین برای نقاط باریک مانند راهروها عالی هستند.

 

با آینه یک نقطه کانونی ایجاد کنید

آینه ها نقاط کانونی بسیار خوبی دارند. به همین دلیل است که آنها اغلب در بالای نرده ها و بوفه های اتاق غذاخوری قرار می گیرند. هر دو طرف قلاب های آویزان کنید و در هر اتاق بهترین نقطه کانونی را بدست آورید. اگر می خواهید از این هم بزرگتر شوید ، دیواری کاملاً پوشیده از آینه یک ویژگی خارق العاده ایجاد می کند.

 

سبک را فراموش نکنید

آینه ها می توانند مدرن، سنتی، لبه دار، کلاسیک باشند - تقریباً هر چیزی. همه چیز به قاب بستگی دارد. در نظر بگیرید که هنگام انتخاب آینه در یک قاب می خواهید چه جلوه ای ایجاد کنید. آینه زیبا در مقایسه با یک قاب ساده چوبی، تأثیر متفاوتی در اتاق خواهد داشت. خود آینه نیز وجود دارد، شیشه های دودی و آینه های عتیقه با نقص می توانند بسیار مبهم باشند و به ظاهر یک فضا کمک زیادی می کنند.

 

آینه ها را به درستی آویزان کنید

میخ کوچکی که به دیوار چکش خورده باشد ، آن را نمی برد. از قلاب های دیواری یا آویزهای تصویری مناسب استفاده کنید و حتماً از دو قلاب (یکی در دو انتهای آن) استفاده کنید. این باعث می شود که آینه به صورت صاف روی دیوار قرار گرفته باشد. سیم آویزان به یک قلاب نه تنها خطرناک است بلکه می تواند باعث شود که آینه به صورت زاویه دار به دیوار بنشیند و بازتاب را تحریف کند. اگر آینه بسیار سنگین است، متخصصین آن را آویزان کنند.

 

به طور هم زمان از چندین آینه استفاده کنید

از ایجاد دیوار گالری با آینه نترسید. مانند هر دیوار عکس، هنگام تصمیم گیری در مورد محل قرارگیری، با آنها به عنوان یک واحد رفتار کنید. همانطور که گفته شد، یک دیوار گالری آینه ای در یک اتاق با کمی آشفتگی به بهترین شکل به نظر می رسد. تمام قاب ها می توانند از نظر بصری شلوغ باشند - این را به یک اتاق کوچک و بهم ریخته اضافه کنید و ممکن است خیلی زیاد باشد.

 

درباره مبلمان آینه دار

مبلمان آینه ای چند دوره محبوبیت را پشت سر گذاشته است. گرچه می تواند برای انعکاس نور و کشیدگی دیوارها عالی باشد، اما از آن در اتاقی که اتفاقات زیادی دارد استفاده نکنید. بازتاب های اضافی خیلی زیاد خواهند بود.