مبلمان سبک وینتیچ چیست؟

مبلمان سبک وینتیچ چیست؟

تقریباً در تمام مجلات دکوراسیون داخلی می توانید عکس هایی از مبل های وینتیج پیدا کنید که به نمایش می گذارند، در نمایش های زیبا اتاق های جالب و منحصر به فرد. اما مبلمان وینتیج دقیقاً چیست؟ تفاوت آن با مبلمان عتیقه چیست؟

۱۳۹۹/۰۹/۰۱

 

اصطلاح وینتیج معنای رسمی ندارد و بسته به منبع، متفاوت تعریف می شود. برای بیشتر افراد، اصطلاح مبلمان وینتیج برای توصیف قطعه ای با قدمت بین 30 تا 100 سال استفاده می شود، 100 سال یا بیشتر، یک مبلمان به عنوان عتیقه طبقه بندی می شود.

در گروه وینتیج، قطعات جدیدتر، به ویژه قطعات مربوط به دهه 1950 تا 1980، به طور کلی وینتیج در نظر گرفته می شوند. قطعات استفاده شده جدیدتر، آنهایی که مربوط به اواسط دهه 1980 و بعد هستند، به سادگی به عنوان مبلمان دست دوم در نظر گرفته می شوند. تمام مبلمان به سبک مدرن اواسط قرن که از دهه اول قرن 21 محبوب بوده اند، می توانند هم به عنوان وینتیج و هم به وینتیج برچسب گذاری شوند.

به سادگی قدیمی بودن باعث می شود که هیچ اثاثیه ای به معنای فنی وینتیج نباشد، حتی اگر اکثر مردم اصطلاح وینتیج و قدیمی را به جای یکدیگر استفاده می کنند. برای به دست آوردن عنوان وینتیج، این قطعه همچنین باید نمونه ای از آنچه سبک خاصی از آن دوره را تعریف می کند باشد. به عنوان مثال، صندلی Eames نمونه خوبی از مبلمان قدیمی یا وینتیج از دوران مدرن اواسط قرن است. لازم نیست این قطعه متعلق به یک خط شناخته شده یا شناخته شده ترین سازنده باشد. به سادگی باید بهترین خصوصیات آن دوران را به نمایش بگذارد.

 

مبلمان وینتیج یک نگاه منحصر به فرد ایجاد می کند

مبلمان های وینتیج با گذشت زمان کمتر رایج می شوند حتی قطعاتی که زمانی تولید انبوه و در همه جا وجود داشته اند. با رشد بیشتر غیرمعمول، مبلمان وینتیج به دکوراسیون شما فردیت و سبک می بخشد، حتی ممکن است یک فاکتور "جالب" ایجاد کند که در هنگام تهیه کامل مبلمان جدید نمی توان به آن دست یافت.

از آنجایی که وینتیج در طول چندین دهه مبلمان را پوشش می دهد، شما هنگام تزئین با مبلمان وینتیج دو گزینه دارید. شما می توانید قطعات را از یک دوره قدیمی / وینتیج، مانند مدرن قرن اواسط، انتخاب کنید و از آنها برای ایجاد مجدد آن سبک تا لوازم جانبی استفاده کنید. یا می توانید مجموعه ای از مبلمان وینتیج از دوره های مختلف را با ترکیبی که ظاهری هماهنگ و منسجم ایجاد می کند با دقت درست کنید. اگر تکه های چندین دوره را با هم ترکیب کردید، حتماً اتاق را با رنگ و سطح تشریفاتی به هم گره بزنید، به طوری که حتی اگر قطعات مربوط به زمان های مختلف باشد، همه آنها دارای عناصر بصری خاصی هستند.

 

بودجه پسند

اگر از مبلمان با کیفیت خوب استقبال می کنید اما بودجه شما محدود است، خرید مبلمان وینتیج به شما این توانایی را می دهد که علاقه خود را به چیزهای بهتر زندگی جلب کنید. مبلمان وینتیج نسبت به خرید مبلمان جدید با همان کیفیت قیمت کمتری دارند. همچنین ممکن است دریابید که مبلمان قدیمی بهتر از قطعات جدید با هزینه چند برابر بیشتر ساخته شده و از مواد ظریف تری استفاده شده است.

 

مبلمان وینتیج دوستدار زمین است

شما هنگام خرید مبلمان وینتیج با کره زمین دوست هستید. این یکی از روش های آگاهانه از نظر محیط زیست برای مبلمان منزل شما است زیرا از رفتن مبلمان قدیمی به محل دفن زباله جلوگیری می کنید. و تهیه مبلمان با قطعات قدیمی برای خانه شما سالم تر است زیرا مبلمان در حال حاضر بدون گاز هر نوع فرمالدئید یا سایر مواد سمی موجود در مواد رویه و چسب ها، از گاز خارج شده است. اگر این قطعات نیاز به دوباره کاری دارند، می توانید از فینیش های غیر سمی استفاده کنید.

 

از کجا می توان مبلمان قدیمی را پیدا کرد

خرید مبلمان قدیمی یک ماجراجویی است زیرا شما هرگز نمی دانید چه چیزی را پیدا می کنید یا کجا آن را پیدا خواهید کرد. اگر خرید اینترنتی می کنید، حتماً هزینه حمل و نقل را نیز اضافه کنید و قبل از خرید، تمام تحقیقاتی را که می توانید انجام دهید. برخی از گزینه ها برای جستجوی مبلمان قدیمی:

 

  1. دستگیری از اعضای بزرگتر خانواده
  2. فروشگاه های خرده فر وش
  3. خرده فروشان آنلاین
  4. فروش املاک
  5. حراج های آنلاین
  6. وب سایت های حراج
  7. فروش گاراژی و حیاط
  8. بازارهای خیریه
  9. فروشگاه های دست دوم

 

برای آشنایی با اصول و سبک مینیمال در طراحی های دکوراسیون داخلی ادواگالری کلیک کنید.