سوالات مهم قبل از خرید مبلمان منزل

سوالات مهم قبل از خرید مبلمان منزل

هنگامی که به خرید مبل جدید فکر می کنید، باید نکات مهمی را برای خرید مبلمان مناسب بررسی کنید. گرچه مهم است که یک مبل دقیقاً با رنگ مناسب انتخاب شود، اما تهیه یک مبل که دوام داشته باشد نیز به همان اندازه مهم است.

۱۳۹۹/۰۶/۲۹

مبلمان ارزان قیمت می توانند ظرف مدت یک سال استفاده مداوم از بین بروند و از فرم خارج شوند. ساخت با کیفیت سالها لذت را به همراه خواهد داشت و دارای "استراکچر" خوبی است که به شما امکان می دهد تا به طور مرتب آن را تقویت و به روز کنید.
شما باید قبل از خرید مبلمان جدید منزل خود معیارهایی را درنظر داشته باشید. پاسخ به سوالهای زیر می تواند کمک بزرگی به شما برای به خانه آوردن یک مبلمان دلخواه بکند.

شما چه سبک کوسن هایی را ترجیح می دهید؟

ابتدا تصمیم بگیرید که آیا ظاهر کوسن های پشت جدا یا کوسن های پشتی متصل و ثابت را ترجیح می دهید. کوسن های جدا این امکان را برای شما فراهم می کنند که بالش ها را در صورت لزوم بچرخانید و جابجا و یا تعویض کنید، در حالی که پشتی های ثابت نیازی به مرتب سازی مجدد ندارند و امکان تغییر هم ندارند. روی مبل مورد نظر خود بنشینید. راحت است؟ آیا بازوها برای چرت زدن یا خواندن کتاب قد کافی دارند؟

 

چند کوسن را روی مبل دوست دارید؟

چند کوسن صندلی می خواهید؟
یک کوسن با ظاهری مدرن و ساده، در حالی که دو یا سه نوع آن سنتی است. وقتی روی تشتک های کفی مبل می نشینید، آنها در جای خود می مانند یا گوشه های آنها بیرون میزنند؟

آیا آنها با یک گیره و یا بند به قاب متصل شده اند تا پایین نگه داشته بشوند یا متحرکند؟

 

شما چه سبکی از بازوی مبل را دوست دارید؟

برای مبل جدید خود سبک دسته یا بازویی انتخاب کنید. شما می توانید از مبل بدون دسته، بازوی منحنی انگلیسی یا سبک پارسونز استفاده کنید. سبک انگلیسی در جلو گرد است، و پارچه آن به صورت چین دار است. مبل های بازوی صاف اغلب در محیط های معاصر دیده می شوند.

 

آیا یک مبل روکش دار می خواهید یا با پایه های نمایان؟

آیا یک مبل دامن دار می خواهید یا یک مبل با پایه قابل رویت؟
سبک های پایه را انتخاب کنید که از تکه های مربعی ضخیم و یا پایه های مخروطی ظریف تر یا نسخه های رسمی تراشیده و منحنی دار باشد. پایه ها در طراحی بیشتر انواع مبلمان هستند، شاید شما بخواهید که مبلمانی بدون پایه بخرید. به این مورد هم توجه کنید.

 

چهارچوب مبل چگونه ساخته شده است؟

در مورد نحوه ساخت مبل از فروشنده و یا تولید کننده سوال کنید. بهترین ها از چوب های سخت خشک (بلوط، افرا، صنوبر و ...) ساخته می شوند، در حالی که مبلمان ارزان قیمت از چوب نرم کاج ساخته می شود. ساخت داخل نیز مهم است. مبلمان ارزان بهم متصل می شوند اما قاب های بهتر و با کیفیت تر، به طور ایمن به هم پیچ می شوند.

 

صندلی مبل چگونه ساخته شده است؟

از نحوه ساخت سیستم پشتیبانی صندلی مطلع شوید. غالباً یک فروشگاه مبلمان دارای یک مدل برش خورده از فضای داخلی تودوزی است. آیا فنرهای بسته شده کیفیت و دوام لازم را دارند؟

 

چه نوع الیافی برای پرکردن کوسن و بالش می خواهید؟

کوسن و بالش برای احساس راحتی روی مبل مهم هستند. کف تودوزی ارزان قیمت است و دارای ضخامت ها و وزن های مختلفی است. با این حال، بهترین کوسن ها دارای لایه داخلی یا آستری هستند. تشک های کف باید استاندارد باشند چون شما هر روز از آنها استفاده می کنید. این گزینه ها را برای مبل راحتی که می خواهید و بهترین گزینه برای شماست ، کشف کنید. کوسن ها استاندارد و دارای اندازه استاندارد برای استفاده هستند؟

 

چه نوع پارچه ای برای رومبلی نهایی مبل جدید خود می خواهید؟

پارچه ای را برای مبل خود انتخاب کنید. شنیل نرم و بادوام است در حالی که چرم ماندگار و جذاب است. مخمل و پارچه های دیگر زیبا به نظر می رسند اما ممکن است در طول سال ها با استفاده زیاد فرسوده شوند. در آخر، گزینه هایی را برای پیرایش در نظر بگیرید. مبل را با بالش های حاشیه دار یا درزهای دوتایی آراسته کنید. در حالی که این گزینه ها به هزینه اضافه می کنند، همچنین به قطعه شما جلوه ای یکتا می بخشند. بسیاری از تولیدکنندگان مبلمان همچنین گزینه های روتختی سفارشی را برای تغییر هر فصلی به شما ارائه می دهند. از این پیشنهادهای کاربردی و جذاب استقبال کنید.

ادوا ادواگالری گالری ادوا مبلمان ادوا مبل فروشی ادوا دکوراسیون ادوا ادوا دکوراتور دکوراتور ادوا دکوراسیون داخلی ادوا آدرس ادوا وبسایت ادوا سایت ادوا تلفن ادوا تماس ادوا تماس با ادوا

 

برای اطلاعات بیشتر به لینک مطالبی درباره نحوه انتخاب پارچه های  مبلمان مراجعه کنید.