روش‌‎های آسان برای بزرگتر نشان دادن فضای کم

روش‌‎های آسان برای بزرگتر نشان دادن فضای کم

ممکن است اگر در مراحل تزئین یک اتاق کوچک هستید، از کمبود فضای کمبود ابراز تأسف کنید، اما دلایل زیادی برای بهتر بودن این مکان کوچک وجود دارد:برای فضاهای کوچک تزئین راحت تر، تمیز کردن راحت تر و ساماندهی و دکوراسیون راحت تر است.

۱۳۹۹/۰۶/۱۰

این نکات ساده به شما کمک می کند بدون نگرانی و صرف هزینه زیاد، یک اتاق کوچک را بزرگتر دکور و چیدمان  کنید.

 

شلوغی را کم کنید

مطمئنا که در فضاهای کم شلوغی و انباشتگی بیشتر خودش را نشان خواهد داد. روش هایی را برای خلوت کردن پشت درها ، زیرمیز یا قفسه ها و کمدها پیدا کنید. با داشتن چیزهایی مثل سبد و باکس های پارچه ای و یا کشو و یا دراور برای مرتب و منظم کردن و دور از دید بودن، فضایی که در معرض دید است منظم و باز احساس می شود.

 

راه را باز کنید

هنگامی که مبلمان و صندلی و میز ناهارخوری و لوازم جانبی از ورود به یک اتاق جلوگیری می کنند، فضای آن تنگ به نظر می رسد. با جابجایی وسایل بیرون و خارج از راهروها ، فضا را باز کرده و فضای آن را بزرگتر می کنید. همچنین می توانید مبلمان کوچک ، صندلی بدون بازو یا یک میز کمجا و تاشو را انتخاب . قطعات بزرگ و بلند را در امتداد یک دیوار قرار دهید تا کف را بیشتر نمایان کنید، اینطور، اتاق بزرگتر به نظر می رسد.

 

رنگ، انتخاب های ملایم

در حالی که رنگ های تیره و گرم باعث احساس دنج و صمیمی بودن فضا می شوند ، رنگ های روشن و سرد باعث می شوند فضا احساس باز و گسترده‌ای پیدا کند. برای جلوه بهینه ، رنگ های ملایم آبی و سبز را انتخاب کنید.

 

از یک طرح رنگ یکپارچه استفاده کنید

رنگ هایی را انتخاب کنید که در یک خانواده هستند و در پارچه های مبل یا پرده و یا فرش و کوسن استفاده کنید. رنگهای خنک و رنگهای گرم و ظریف در اکثر سطوح ظاهری بازتر به اتاق کوچک می دهند.

 

رنگ دیوار و مبلمان را هماهنگ کنید

رنگهای متضاد تمایل به شکسته شدن یک فضا دارند و باعث می شوند که حتی کوچکتر از آن ظاهر شود. مبلمان متناسب با رنگ دیوار کمتر تضاد دارند و تمایل دارند با فضا ترکیب شوند ، و توهم یک اتاق بزرگتر را ایجاد می کنند.

 

نورپردازی کنید

هر اتاق اگر از نور خوبی برخوردار باشد ، چه با نور طبیعی و چه با نور مصنوعی بزرگتر به نظر می رسد. از شر پارچه های پرده سنگین خلاص شوید و پنجره ها را باز کنید تا نور فضای بیرون از منزل به فضای شما منتقل شود. لامپ های بیشتری اضافه کنید یا نورپردازی  یا روشنایی مخفی را نصب کنید.

 

از شیشه در دکوراسیون استفاده کنید

در یک حمام کوچک ، از یک محفظه دوش شیشه ای مات خلاص شوید و یک محفظه شفاف و بدون قاب را جایگزین کنید. اندازه یکی است اما بزرگتر به نظر می رسد. اکنون می توانید تا دیوار پشت دوش را ببینید، تفاوتی که ایجاد می کند چشمگیر است. برای سطح روی میزهای داخل اتاق از شیشه شفاف استفاده کنید.

 

سطوح  بازتابنده را اضافه کنید

از یک آینه قاب دار بزرگ روی یک دیوار استفاده کنید، یا یک آینه قاب دار بزرگ در مقابل دیوار قرار دهید. شما همان اثر بزرگ کننده اتاق را به عنوان یک دیوار آینه، اما با دید بیشتر دریافت خواهید کرد. اتاق و نور منعکس خواهد شد و در نتیجه احساس بازتری خواهد داشت. یک میز جلوی مبل یا میز کنارمبلی را با یک تکه آینه روی صفحه آنها تغییر دهید، یا یک کنسول آینه دار بخرید تا جلوه ای مشابه داشته باشد.

 

همه را در یک مبلمان جادهید

به جای چندین قطعه کوچکتر، از مبلمان بزرگ و ساده با لوازم جانبی استفاده کنید که فضای کوچک را بهم ریخته نشان ندهد. فضای اتاق آرامتر و راحت تر به نظر می رسد.

 

پارچه و طرح مناسب برای مبلمان انتخاب کنید

روتختی هایی با رنگ یکدست را به جای شطرنجی ، راه راه یا چاپ ، برای مبلمان انتخاب کنید. خیلی کم در حداستفاده در کوسن ها و یا یک پرده کوچک می توانید از طرح ها بهره ببرید.