ایمنی و کیفیت مبلمان و دکوراسیون منزل

ایمنی و کیفیت مبلمان و دکوراسیون منزل

بسیاری از حوادث در داخل خانه اتفاق می افتد و تعدادی از آنها شامل مبلمان هستند. اغلب اوقات کودکان نیز درگیر می شوند. بیشتر این حوادث قابل اجتناب هستند و در اینجا چند مرحله ساده و آسان برای کمک به شما در جلوگیری از آنها آورده شده است.

۱۳۹۹/۰۷/۰۳

تا حد زیادی بزرگترین خطرات در خانه مربوط به خطرهای آسیب از طریق مبلمان و دکوراسیون منزل است.

 مبلمان خود را هوشمندانه و با در نظر گرفتن کیفیت و ایمنی انتخاب کنید، مخصوصاً وقتی فرزند کوچک یا پدربزرگ و مادربزرگ در خانه دارید. بنابراین از این طریق می توان از بسیاری از حوادث جلوگیری کرد.

 

ایمنی تختخواب دو طبقه

در حالی که دستورالعمل های ایمنی در ساخت باعث شده است که تختخواب ها برای استفاده بزرگسالان ایمن باشند، کودکان هرگز نباید اجازه داشته باشند روی آنها بالا و پایین بپرند. هر از چند گاهی مطمئن شوید که این مکانیسم، ایمن عمل می کند و به درستی کار می کند.به عنوان یک قاعده، از تختخواب دو طبقه هرگز نباید برای کودکان زیر شش سال استفاده شود. حتی اگر کودک بیش از شش سال است ، برای ایمنی بیشتر از این دستورالعمل ها پیروی کنید:

  • تختخواب بالایی باید در هر طرف دارای نرده های محافظ باشد ، در هر انتها بیش از 15 اینچ دهانه نداشته باشد.
  • ریل ها باید حداقل 5 اینچ از سطح بالای تشک امتداد داشته باشند و محکم باشند
  • از یک تشک مناسب و یک نردبان محکم برای صعود به طبقه بالا استفاده کنید.
  • اسباب بازی را روی تخت های تختخواب قرار ندهید و به هیچ قسمت از تختخواب از جمله قلاب، کمربند و طناب پرشی وصل نکنید.

 

کمدها و کشوها

شما باید کمد و صندوقچه هایی با کشوهایی بخرید که به خصوص برای خانه های دارای کودک کاملاً باز و بسته می شوند. کشیدن کشوها می تواند باعث ایجاد نکاتی شود. هرگز بیش از یک کشو در یک زمان باز نکنید و باید به کودکان آموزش داده شود که در کشوهای باز ننشینند و نایستند.

 

میز تلوزیون و جایگاه سیستم صوتی و تصویری

به انتخاب پایه مناسب تلویزیون یا سیستم صوتی تصویری برای تجهیزات خود توجه ویژه داشته باشید. به دنبال دستورالعمل های سازنده باشید زیرا تلویزیون های صفحه تخت حتی اگر وزن کمتری دارند، اگر روی مبلی قرار نگیرند که برای وسایل الکترونیکی مسکن در نظر گرفته نشده است، باعث بی ثباتی می شود. اگر تلویزیون به درستی قرار نگیرد یا ایمن نشود ، می تواند باعث آسیب دیدگی شود.

طبق کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی، هر ساله 22700تا 31400 نفر در کل دنیا  در اثر سقوط مبلمان آسیب می بینند و بیشتر آنها کودک هستند.

باید با استانداردهای نصب پایه های تلویزیون به میز و یا دیوار آشنا شوید. به دنبال محصولی باشید که مطابق با استاندارد باشد تا بتوانید با خیال راحت تلوزیون را روی دیوار نصب کنید. برای انتخاب مبلمان تلویزیون از دستورالعمل های سازندگان پیروی کنید.

 

ایمنی قفسه ها و کتابخانه ها

در حالی که اخطارهای مربوط به میزتلوزیون بیشتر در کودکان خردسال دیده می شود، سقوط قفسه های کتاب باعث آسیب دیدگی در کودکان بزرگتر و نوجوانان شده است. مراقب باشید بیش از حد قفسه های قفسه کتاب را بارگیری نکنید.

همچنین به محکم کردن قسمت بالای یک کتابخانه به دیوار توجه کنید تا از واژگونی آن جلوگیری شود. هنگام اتصال قفسه ها به میز یا کابینت، به راهنمایی های سازنده برای محکم کردن این دو قطعه در کنار هم توجه کنید. قطعه بالایی را به عنوان یک اقدام ایمنی اضافی به ویژه به مواقعی که کودک در خانه هستند به دیوار وصل کنید.

 

قفسه های پتو، اسباب بازی و سایر موارد ذخیره سازی

یکی دیگر از خطرات احتمالی آسیب ناشی از درب صندوق های اسباب بازی و کمد پتوها و بالش ها است.

اطمینان حاصل کنید که درب های قطعات ذخیره سازی دارای قفل های ایمنی هستند که از سقوط آزادانه و ریختن بالای آن جلوگیری می کنند. درپوش ها نمی توانند به طور خودکار قفل شوند.

 

تخت نوزاد

تخت نوزاد باید مکانی امن و مطمئن باشد. برای حفظ این روش ، حتماً یک تخت جدیدتر داشته باشید، زیرا اکثر تخت های فرسوده و کارکرده بودند که بازسازی شده اند. از تزیینات تیز و گوشه دار خودداری کنید و هر از چند گاهی بررسی کنید که همه قسمت ها به طور روان کار می کنند و هیچ چیز از هم باز نمی شود.

 

اثاثه یا لوازم داخلی قابل اشتعال

با محافظت در برابر سیگار یا شمع، روکش مبلمان خود را ایمن نگه دارید. قرار دادن مبل یا صندلی خیلی نزدیک به رادیاتور یا شومینه نیز می تواند خطرات احتمالی آتش سوزی را ایجاد کند. آتش سوزی های اثاثه یا لوازم داخلی اغلب ناشی از سهل انگاری است ، مانند به خواب رفتن در حالی که سیگاری را در دست دارید.