چگونه یک رنگ عالی برای سرویس خواب انتخاب کنیم؟

چگونه یک رنگ عالی برای سرویس خواب انتخاب کنیم؟

قبل از اینکه بتوانید بهترین رنگ ها را برای تختخواب خود انتخاب کنید، باید تصمیم بگیرید که کدام سبک و رنگ از ملحفه ها و روبالشی ها را ترجیح می دهید. اگر خرید تختخواب را با تاکید و توجه به رنگ شروع کنید، می توانید در آخر با تختخوابی روبرو شوید که اصلاً با سبک شما سازگار نیست.

۱۳۹۹/۰۶/۲۴

بیشتر سبک های تختخواب رنگ بندی منحصر به فردی دارند، بنابراین اگر تصمیم می گیرید ملحفه های خاکستری زغالی انتخاب کنید اما دکوراسیون رنگارنگ را دوست دارید، ممکن است با یک سرویس خواب به سبک مدرن روبرو شوید. دانستن سبک شما به این معنی نیست که نمی توانید رنگ دلخواه خود را در ملافه ها بگنجانید، بلکه اینطور است که حداقل می توانید یک رنگ تند به عنوان یک بالش بزرگ و کوسن یا ملحفه به تخت اضافه کنید.

 

برای انتخاب سرویس خواب الهام بگیرید، و برنامه داشته باشید

اگر ایده خرید تختی مناسب با خلق  و خوی تان برای اتاق خواب  دارید، پس انتخاب ملحفه مناسب آسان خواهد بود. از وبسایت هایی مانند پینترست برای گرفتن ایده طراحی و انتخاب رنگ مناسب با سلیقه تان الهام بگیرید، با کمک دیدن و جستجو در بین عکسها و کاتالوگها، دید واضحی از رنگ ملحفه و تخت برای انتخاب  و خرید سرویس خواب خواهید داشت.

در صورت امکان، هنگام خرید وانتخاب سرویس خواب، نمونه های رنگی به همراه سایر مواردی که برایتان مهم هستند با خود همراه داشته باشید. این کار شما را از بازگشت یا مبادله کالاهایی که در مغازه درست به نظر می رسیدند اما با طرح رنگ اتاق خواب شما سازگار نیست، نجات می دهد.

 

ملحفه های تک رنگ یا طرح دار؟

ملحفه در رنگ های تک رنگ می تواند زیبا و ساده باشد و می تواند اتاق خواب شما را به سبک هتلی با مد روز تبدیل کند. رنگ های ملایم و ساده همچنین می توانند به داشتن یک فضای آرامش بخش و ذن مانند کمک کنند، که برای استراحت بعد از یک روز طولانی بسیار مناسب است. راز ایجاد یک اتاق خواب زیبا و رمانتیک  با ملحفه های رنگی یکنواخت این است که ملحفه ها را به عنوان یک طرح رنگی تک رنگ در نظر بگیرید. رنگ اصلی خود را انتخاب کنید، سپس آن را با سایه های روشن و تیره همان رنگ ترکیب کنید. این باعث می شود که ملحفه هایتان کسل کننده به نظر نرسند.

تختخواب با ملحفه های طرح دار دارای مزایایی هستند. اگر می خواهید رنگ های زیادی را برای اتاق انتخاب کنید، تختخواب های طرح دار این قابلیت را برای شما ایجاد می کنند که دوزهای کمی از آن رنگ را بدون غلبه بر بقیه نشان دهید. سبک های سنتی و رمانتیک تختخواب ها دارای نقش های گل هستند که می توانند رنگ های اطراف اتاق را در خود جای دهند.

راز انتخاب ملحفه های طرح دار این است که رنگ های ملایم را به صورت پراکنده به مجموعه ملحفه ها اضافه کنید تا جلوه تازه ای داشته باشد. ملحفه های طرح دار می توانند زودتر از رنگ های ملایم و ساده منسوخ و تکراری شوند، بنابراین فقط از یک قطعه طرح دار با یک یا دو تکه کوچک استفاده کنید، بنابراین می توانید بدون اینکه کل مجموعه را تعویض کنید، این چیزها را تغییر دهید. همچنین می توانید برای هماهنگی با رنگ دیوار اتاق خواب خود، هر رنگی را از الگوی تختخواب خود انتخاب کنید.

 

پارچه خود را عاقلانه انتخاب کنید

پارچه ملحفه ای مناسب می تواند سبک اتاق خواب شما را تکمیل کند. هنگامی که در مورد رنگ های طرح دار یا ساده تصمیم گرفتید، نوع پارچه ای که انتخاب می کنید نیز مهم است. پارچه های براق نسبت به یک پارچه ساده نخی یا پارچه های مات انتخاب رسمی تری دارند. پارچه های براق می توانند اتاق خواب تاریک را روشن کنند و حال و هوای پر زرق و برق بیشتری ایجاد کنند. مخمل یک انتخاب مجلل و لوکس است، اما در یک اتاق خواب تاریک، می تواند نور موجود را جذب کند. از پارچه های بافت دار در یک طرح تک رنگ به عنوان پایه مناسب رنگی برای انتخاب اکسسوریها و سبک های مدرن اتاق خواب استفاده کنید.

 

مطابقت داشته باشد

انتخاب یک سرویس خواب کامل با تمام عناصر کاملاً منطبق، روشی زیبا، اما تا حدی سخت است. سرویس خواب ها به گونه ای طراحی شده اند که ظاهری کاملاً منطبق با برخی از الگوها و بافت هایی  برای جذب علاقه مشتری  به آنها را می دهد. اما در نهایت این اجزای ملحفه و بالشها هستند که تطابق نهایی را با دکوراسیون شما به وجود می آورند.

اما یک سرویس خواب از قبل طراحی شده هنوز برای شما جا دارد که به آنچه خودتان می خواهید نزدیک شود. انتخاب مجموعه ملحفه توسط خودتان است. راز جمع آوری و ست کردن یک سرویس خواب مناسب، استفاده از یک یا دو رنگ یکپارچه در کل ست شما است. روکش تشک تختخواب شما می تواند راه راه باشد، لحافتان می تواند گلی باشد، اما هر دو باید از یک رنگ یکسان استفاده کنند تا به آنها استایلی یکدست بدهد.

 

اکسسوری اضافه کنید

ممکن است هر شب نخواهید یک توده بالش و شال را از روی تخت خود بردارید، اما با این وجود می توانید اکسسوری را اضافه کنید تا تمام عناصر دکور تختخواب خود را بهم مربوط کنید. رازش این است که از بین ملحفه های خود یک رنگ انتخاب کنید و آن را به روش دیگری، از طریق جزییات دیگر مانند کوسن و شال تخت برجسته کنید.